Volkswagen ще инвестира до 1 млрд. евро в изкуствен интелект до

...
Volkswagen ще инвестира до 1 млрд. евро в изкуствен интелект до
Коментари Харесай

До края на десетилетието Volkswagen ще инвестира до €1 млрд. в изкуствен интелект


Volkswagen ще влага до 1 млрд. евро в изкуствен интелект до 2030 година Така ще внедри технологията във всички сфери на бизнеса си за да осъществя спестявания за милиарди евро, заяви немският производител на коли във вторник, представен от Reuters.

Съобщението беше направено в първия ден на най-голямото автомобилно ревю в Европа - IAA в Мюнхен. На него европейските производители на коли показват своите електрически модели и софтуерни нововъведения, с цел да се опълчват на конкуренцията от Китай.

Инвестицията на Volkswagen ще бъде ориентирана към разработка на транспортни средства, подпомагана от изкуствен интелект, индустриални приложения и разширение на високопроизводителната ИТ инфраструктура. Компанията прибавя, че предстоящите спестявания могат да доближат до 4 милиарда евро до 2035 година
 Volkswagen и Bosch оповестиха лична новаторска технология за самостоятелно шофиране
Volkswagen и Bosch оповестиха лична новаторска технология за самостоятелно шофиране

Технологията ще е основана на изкуствен интелект

В момента немската група е в разгара на дълбоки промени на двата си съществени пазара - Китай и Германия. Временно тя снижава интензивността, с цел да се концентрира върху нови модели, а в Германия текат огромни съкращения на разноските.

В неделя тя показа идея за нов дребен електрически SUV - ID.CROSS, част от напъните на автопроизводителя да предложи налични коли, захранвани от акумулатори.

" От това дали ще си купим Volkswagen или Kia може да зависят работните места в някои предприятия в Пловдив "

Европейското произвеждане би трябвало да се бори с качествения и на ниска цена китайски артикул, който идва на пазара

Volkswagen съобщи, че AI доста ще форсира процеса на разработка на нови модели и технологии.

" За нас изкуственият разсъдък е ключът към по-голяма скорост, качество и конкурентоспособност - по цялата стойностна верига, от създаването на транспортни средства до производството ", съобщи Хауке Старс, основен ИТ шеф на групата.
Източник: money.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР